NOCO GBX BOOSTX - nová řada šetří váš čas, je výkonnější a také bezpečnější.

Je pondělní ráno, venku lehce pod nulou a vy skáčete do auta, abyste se vydali celí natěšení po víkendu do práce. Co vám v této situaci může zkazit náladu více než auto, které nechce nastartovat. V první řadě zavoláte nejspíš šéfovi, že dnes ranní kávu s kolegy nestihnete. Jestliže máte nabíječku a auto na dosah zásuvky, může být problém po pár desítkách minut zažehnán. Tedy pokud se vůbec nabíječce podaří baterii pro nastartování dostatečně „našťouchnout“. Další z možností, jak takovou komplikaci vyřešit je startovací zdroj. Ten ale máte po ruce asi jen v případě, že máte vy nebo váš soused doma autoservis.

Společně s vývojem bateriových technologií v posledních letech jsou stále více dostupné i startovací zdroje s lithiovým akumulátory. Ty jsou oproti klasickým s olověnými bateriemi výrazně lehčí a menší, přitom velmi výkonné. Vnitřní lithiový akumulátor navíc vydrží nabitý dlouhou dobu bez potřeby průběžného dobíjení. Cenově jsou na tom s poměrem cena/výkon podobně nebo i lépe. A tak ať je nahazování nestartujících aut vaše každodenní rutina, máte firmu s vozovým parkem, nebo prostě jen nechcete být zaskočeni „mrtvou“ autobaterií, může vám být startovací zdroj užitečným pomocníkem.

Americká společnost NOCO se již řadu let zabývá vývojem a výrobou startovacích zdrojů s lithiovou baterií uvnitř. Ty se řadí mezi nejprodávanější na světě. Svou oblibu si získali díky svým parametrům nejen mezi profesionály, ale nižší výkonové řady si pořizují stále častěji i neprofesionální uživatelé. Boostery NOCO GB a GBX jsou kvalitní výkonné, kompaktní startovací zdroje, které zároveň nevyžadují nijak zvláštní údržbu např. ve formě průběžného dobíjení či výměn baterie. Nejvýkonnější provedení se špičkovým proudem až 4250 A podle zkušeností spolehlivě stačí i na nastartování nákladních vozidel s 12 V okruhem.

Srovnání sérií BOOST (GB) a BOOSTX (GBX)

Výrobce NOCO své produkty optimalizuje podle požadavků zákazníků a nejinak je tomu i u nejnovější řady startovacích zdrojů NOCO BOOST X. Příkladem je použití technologicky vyspělejšího vnitřního akumulátoru, který dokáže dodávat vyšší startovací proud než obdobný produkt z řady GB. Zároveň celá řada GBX disponuje funkcí rychlého nabíjení, což zejména v případě častého použití šetří váš čas. Jsou proto ještě lepší i pro profesionální využití.

Série GBX disponuje funkcí UltraSafe 2.0, což je zabezpečení proti zkratu, přepólování, jiskření a zahrnuje celkovou ochranu vnitřní baterie pro její delší životnost. Jejich použití je tedy bezpečné i pro amatérské uživatele (za předpokladu dodržení pokynů z návodu). Proti sérii GB má více kontrolek pro signalizaci a snazší identifikaci případných problémů. Pro úplnost je třeba dodat, že nejvýkonnější produkt GBX 155 naopak není vybaven voltmetrem, kterým GB 150 disponovala.

+ Kompaktní a výrazně lehčí oproti boosterům s olověnou baterií
+ Dlouhá životnost vnitřní baterie
+ Vysoké startovací proudy; špičkový proud až 4250 A
+ Podpora rychlého nabíjení až 60 W
+ Vstup/výstup USB-C (oproti micro USB u série GB)
+ Nový design bateriových svorek pro snadnější uchycení

- Vyšší pořizovací cena oproti GB
- Adaptér pro (rychlé) dobíjení není součástí balení
- U GBX155 již není součástí displej voltmetru
- Zatím nejsou dostupná pouzdra pro uschování přístroje
- Přetrvala nemožnost nabíjení přístroje v teplotách pod bodem mrazu (použití ano)

Verdikt na závěr: Vlastníte-li některý z přístrojů „starší“ řady GB a jste s ním spokojeni, není nutné měnit za nové GBX. Pokud ale uvažujete o pořízení některého z těchto přístrojů a předpokládáte potřebu častějšího použití s vyššími výkony, určitě je vhodné sáhnout po GBX.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení