Tester ALFABAT

Kód: E1467
Značka: EMROL
22 800 Kč 18 842,98 Kč bez DPH
Prodej ukončen
Možnosti doručení
Tester ALFABAT především pro olověné akumuláry

Detailní informace

Detailní popis produktu

ALFABAT – vysoce výkonný, kvalitní a přesný zátěžový tester řízený mikroprocesorem, určený k testování olověných akumulátorů. Hlavní vlastnosti:
- umožňuje testovat olověné akumulátory (zaplavené, AGM nebo gelové)
- umožňuje testovat nabíječe (pouze s 2. sadou kabelů)
- vysoká variabilita testů (až 26 různých atributů)
- umožňuje testovat jednoduchou kapacitu (0,8 – 100Ah) i vícenásobný cyklický režim
- testované napětí jedním přístrojem 6, 8, 10 a 12V
- umožňuje propojit více přístrojů a testovat napětí 24 a 36V
- test lze sledovat na přístroji, na monitoru počítače nebo jej dodatečně stáhnout do PC
- součástí dodávky je monitorovací aplikace
- lze vytvářet testovací profily, velmi se usnadní a urychlí start testu Průběh testu lze sledovat na displeji testeru. Prostřednictvím komunikačního portu lze rovněž průběh testu sledovat na monitoru Vašeho počítače. Softwarová aplikace, která je součástí dodávky, zobrazuje výsledek testu s minutovou aktualizací v podobě křivky vyjadřující kapacitu akumulátoru v procentech. Po ukončení testu lze záznam uložit ručně v počítači, ale v každém případě jsou 3 poslední testy uloženy v přístroji a lze je kdykoliv později stáhnout. Systém nastavení testů se provádí programově v dodávané aplikaci. Veškeré změny se provádí offline režimem a po té jsou nahrány do přístroje. Aplikace disponuje několika výchozími testovacími profily, které je možno zkopírovat a uživatelsky předefinovat. Použití testeru, aplikace: servisní organizace – opravny automobilů, kontrola kvality, vnitřní kontrola zboží, běžná kontrola. ALFABAT je perfektní přístroj, který zaručí, že Vaše produkty a servis splní očekávání zákazníků. ALFABAT je nejpřesnější kapacitní tester ve své cenové kategorii. Pracuje s vybíjením akumulátoru do zátěže a získává potřebná data o napětí a kapacitě v čase. Během nabíjení jsou všechny důležité parametry registrovány a zaznamenávány. Mikroprocesorem řízený tester. Testuje 6, 8, 10 a 12V akumulátory. Při použití více přístrojů, lze oficiálně testovat také 24 a 36V akumulátory. Testovány mohou být rovněž nabíječe. Mohou být testovány akumulátory různých technologií: klasické zaplavené olověné akumulátory, AGM (elektrolyt je zasáknutý do skelného rouna), gelové (ztužený elektrolyt ve formě gelu) atd. Daleko přesnější než nespolehlivé testery s měřením impedance. ALFABAT nabízí široký rozsah možností: a) vytvořit profil s Vaším preferovaným nastavením a volit jeden z vytvořených testů
b) čtyři vestavěné funkce: jednoduchý cyklický test kapacity, vícenásobný cyklický test kapacity, test nabíječe a nahrání dat.
c) LCD display Vám sdělí jestli je akumulátor / nabíječ vadný z těchto následujících důvodů:
1. Akumulátor vyžaduje nabití před spuštěním testu.
2. Kapacita akumulátoru je nedostatečná.
3. Akumulátor má zkratovaný obvod článku nebo jinou vnitřní závadu (výrobní vada).
4. Nabíječ nedostatečně nabíjí / přebíjí akumulátor.
d) LCD display ukáže kapacitu akumulátoru v procentech.
e) kapacita akumulátoru může být nastavitelná v rozsahu 0,8 až 100Ah (C20).
f) může být jednoduše připojen k počítači pro analýzu všech dat. Software je velice uživatelsky příjemný a bude dávat přesné stanovení kapacity akumulátoru nebo kvality nabíječe.
g) můžete tisknout zprávy opravňující výměnu akumulátoru nebo nabíječe
Součástí dodávky je (1ks) tester ALFABAT, (1ks) komunikační propojovací kabel USB, (1ks) sada barevně odlišených kabelů se svorkami (+/-) pro připojení akumulátorů k testeru, (1ks) CD obsahující software pro měření a analýzu výsledků, a dále anglický návod v elektronické podobě. Doporučené příslušenství: přístroj nevyžaduje pro provoz externí napájení. Je zcela mobilní a pro provoz využívá energii z testovaného akumulátoru. Výrobce však nabízí a doporučuje možnost, napájet přístroj pomocí externího napájecího adaptéru prostřednictvím 9V DC vstupu na přístroji. Adaptér je užitečný především při nastavení profilů přístroje a stahování dat do počítače. Tehdy již není nutné mít přístroj připojený k akumulátoru, a zbytečně po testu baterii dále zatěžovat, případně disponovat dalším akumulátorem, který by tester napájel. Váháte s investicí? Nejste si jisti, zda-li tento vysoce sofistikovaný tester splní Vámi požadovaný účel? Společnost BATTERY IMPORT s.r.o., provozovatel elektronického obchodu www.battery-import.cz Vám nabízí možnost tester si vyzkoušet. Za asistence zkušeného pracovníka si lze tester dopodrobna prohlédnout a rovněž vyzkoušet s Vámi dodaným akumulátorem. V případě jakýchkoli dotazů či nejasností máte možnost si okamžitě ověřit skutečnost a později se kdykoliv rozhodnout pro koupi přístroje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Testery
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 4.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: