Novinka na českém trhu - lithiové trakční baterie SEPLOS

Rádi bychom vám představili novinku na českém trhu, kterou jsou velkokapacitní lithiové trakční baterie od výrobce SEPLOS. Když jsme v loňském roce zařadili model PUSUNG-S, první kusy se k našemu překvapení prodaly tak rychle, že jsme pro ně ani nestihli najít stálé místo ve skladu. Jejich přední konkurenční výhodou je nízká cena za kWh kapacity, přitom se zachováním prvotřídní kvality.

Společnost SEPLOS se zabývá vývojem a výrobou bateriových úložišť různého rozsahu. Jimi vyráběné bateriové články s technologií LiFePO4 (LFP) patří v současnosti k nejbezpečnějším mezi mnoha různými druhy li-ion akumulátorů, což je zároveň v souladu s hlavní zásadou společnosti: „Safety Above All“ (Bezpečnost především). Samozřejmostí je i výroba vlastních, konstrukčně robustních jednotek BMS (bateriový management), které jsou důležité pro vzájemnou komunikaci baterií s dalšími přístroji, např. střídači a také pro dosažení maximální možné životnosti bateriových článků.

V naší nabídce naleznete aktuálně dva modely a související příslušenství. Baterie s takto velkou kapacitou najdou v privátním sektoru uplatnění nejčastěji jako úložiště energie v domácí fotovoltaické elektrárně. Uvnitř jsou osazeny prizmatickými články nejvyšší kvality Grade A. Kovová schránka baterie zabezpečuje jejich ochranu před vnějšími vlivy a zároveň zajišťuje stabilitu článků.

  • Model PUSUNG-S s energetickou kapacitou 5kWh
  • Model MASON-280 s energetickou kapacitou 14,3kWh

Větší z nich je s hmotností 112 kg už opravdu pořádný „kus železa“ a v letních měsících v případě dobře dimenzovaných solárních panelů může pokrýt kompletní denní cyklus spotřeby el. energie rodinného domu.

Společné vlastnosti obou modelů:

  • Jmenovité napětí 48V, se kterým nejčastěji pracují tzv. nízkonapěťové FV systémy
  • Životnost ≥80% kapacity po 4800 cyklech při vybíjení 0.5C (25%, 100% DOD)
  • Komunikace s měniči předních výrobců např. Victron Energy, Growatt, GoodWe
  • Nízká cena za kilowatthodinu kapacity zhruba 8500 Kč/kWh (Mason) a 10 300 Kč/kWh (Pusung) kdy konkurence se v současnosti pohybuje v průměru mezi 11 a 12ti tis. Kč/kWh, někdy i výrazně více
  • Škálovatelnost při paralelním propojení až do počtu 16 bateriových boxů
  • Schopnost nabíjení / vybíjení vysokým proudem pro UPS záložní aplikace
  • Interní komunikační a balanční jednotka umožňuje široké použití, zabraňuje poškození článků a zajišťuje vysokou životnost

V případě potřeby jsme schopni vyrobit propojovací silovou kabeláž na míru. Samozřejmostí je i telefonické poradenství při zakoupení této speciální baterie.