Pečlivý servis ušetří náklady na nové baterie

"Tak Vaši cenovou nabídku akceptujeme a trakční baterii objednáváme", tak tato slova vidí a slyší každý obchodník velice rád a s velkým potěšením se uzavírá obchod. Ale tím teprve všechno začíná. Stejně, jako když si pořídíte nový automobil, tak jsou nutné a výrobcem stanovené pravidelné kontroly a prohlídky. Stejnou pozornost vyžaduje trakční baterie, která mnohdy dosahuje částky, za kterou bychom ten automobil pomalu pořídili.

Je veliký rozdíl při pořizování celé flotily trakčních baterií v rozsáhlém projektu, nebo jedné jediné baterie do manipulační techniky u ,,strejdy v garáži,,. Jenomže každému záleží na tom, aby baterie byla co nejlépe využívána, a aby vydržela co nejdéle v provozu. Takové investice vždy vyžadují větší pozornost. Začít by se mělo otázkou, jak to udělat, aby nám trakční baterie vydržela co nejdéle. Ano, existují různé typy tabulek, výpočtů a rozborů, které optimalizují provoz, ale samo o sobě to neprodlouží životnost naší trakční baterie. Za vším hledej člověka, a to platí i při obsluze trakčních baterií a manipulační techniky. Krok správným směrem je nejenom vyškolený personál, ale také pravidelný a kvalitní servis trakčních baterií, který funguje hlavně jako prevence před většími opravami.

V mé dlouholeté praxi jsem se podílel na projektech Škoda Auto, TPCA, Magna a dalších, kam byly dodávány trakční baterie ve velkých sériích. Mohu potvrdit, že v těchto firmách, kde se systémově prováděl pravidelný servis, tak trakční baterie  ,,přesluhovali,,  a po skončení projektu se ještě dokázali využít v krátkodobých pronájmech v mírném provozu. Skutečně se pravidelný servis vyplácí. Mnoho lidí vidí za takovým servisem pouze zbytečné investice, ale rozhodně se vyplatí. Zažil jsem v několika firmách personál, který se o baterie staral. Doplňoval destilovanou vodu, kontroloval periferie baterie jako AQM nebo EUW, konektory, spojky, kabelové vývody a kontroloval stav nabití trakčních baterií. Nevím proč, ale po pár letech se zřejmě v rámci úspor tyto pozice zrušily. Nikdo nic nekontroloval, o nic se nikdo nestaral. Výsledkem této nečinnosti byly špinavé, suché – nedolité baterie, poškozené kabeláže, konektory atd. V mnoha případech se zase o baterie staral někdo, kdo neměl žádné povědomí, jak se o tyto baterie postarat.

Firma Efteria má díky svým zaměstnancům potenciál ve zkušenostech plynoucích ze spolupráce s firmami jako Still, IBG, EnerSys, FG Forte, Banner, ale také s menšími firmami. Nabízíme kvalitní, pečlivý a odborný servis, se kterým Vaše trakční baterie a trakční nabíječe nebudou nikdy ztraceny. Můžeme v mnoha případech poskytnout i poradenský servis po telefonu, popřípadě vyškolit Váš personál přímo u Vás na pracovišti.

KONTAKT

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení