NOVINKA lithiové trakční baterie od výrobce SEPLOS

Aktualizováno 23.4.2024

Seplos logo

Rádi bychom vám představili novinku na českém trhu, kterou jsou velkokapacitní lithiové trakční baterie od výrobce SEPLOS. Když jsme v minulosti zařadili model PUSUNG-S, první kusy se k našemu překvapení prodaly tak rychle, že jsme pro ně ani nestihli najít stálé místo ve skladu. Jejich přední konkurenční výhodou je nízká cena za kWh kapacity, přitom se zachováním prvotřídní kvality.

Společnost SEPLOS se zabývá vývojem a výrobou bateriových úložišť různého rozsahu. Jimi vyráběné bateriové články s technologií LiFePO4 (LFP) patří v současnosti k nejbezpečnějším mezi mnoha různými druhy li-ion akumulátorů, což je zároveň v souladu s hlavní zásadou společnosti: „Safety Above All“ (Bezpečnost především). Samozřejmostí je i výroba vlastních, konstrukčně robustních jednotek BMS (bateriový management), které jsou důležité pro vzájemnou komunikaci baterií s dalšími přístroji, např. střídači a také pro dosažení maximální možné životnosti bateriových článků.

V naší nabídce naleznete aktuálně tři modely a související příslušenství. Baterie s takto velkou kapacitou najdou v privátním sektoru uplatnění nejčastěji jako úložiště energie v domácí fotovoltaické elektrárně. Modely Pusung a Mason jsou osazeny prismatickými články nejvyšší kvality Grade A. Kovová schránka baterie zabezpečuje jejich ochranu před vnějšími vlivy a zároveň zajišťuje stabilitu článků.

  • Model PUSUNG-S s kapacitou 5,12 kWh
  • Model POLO-W s kapacitou 5,12 kWh určená k montáži na zeď
  • Model MASON-280 s energetickou kapacitou 14,3 kWh

Největší z nich je s hmotností 112 kg už opravdu pořádný „kus železa“ a v případě dobře dimenzovaných solárních panelů může klidně od jara do podzimu zajistit pokrytí denního cyklu spotřeby el. energie rodinného domu.

Společné vlastnosti modelů:

  • Jmenovité napětí 48V, se kterým nejčastěji pracují tzv. nízkonapěťové FV systémy.
  • Životnost přes 4800 cyklů*
  • Komunikace s měniči předních výrobců např. Victron Energy, Growatt, GoodWe.
  • Nízká cena za kilowatthodinu kapacity necelých 7000 Kč/kWh (Mason) a lehce přes 6800 Kč/kWh (Pusung, Polo), zatímco konkurence se v současnosti pohybuje v průměru mezi 10 a 12ti tis. Kč/kWh, někdy i výrazně více.
  • Škálovatelnost při paralelním propojení až do počtu 16 bateriových boxů.
  • Schopnost nabíjení / vybíjení vysokým proudem pro UPS záložní aplikace.
  • Interní komunikační a balanční jednotka umožňuje široké použití, zabraňuje poškození článků a zajišťuje vysokou životnost.

V příslušenství naleznete propojovací silovou kabeláž různých délek, ale jsme schopni vyrobit i kabeláž na míru. Samozřejmostí je také telefonické poradenství při zakoupení této speciální baterie.

*detaily k udávané životnosti naleznete v popisu produktů