Přehled značek

VARTA

Světově uznávaná značka autobaterií. Od roku 2002 je součástí gigantické společnosti Johnson Controls Inc., kterou v roce 1885 založil vynálezce termostatu pan Warren Samuel Johnson. Firma Johnson Controls dominuje na světovém trhu v automobilovém průmyslu již desítky let. Mezi hlavní obchodní aktivity společnosti patří vývoj a výroba v oblastech automobilového průmyslu, zejména oblast interiéru automobilů, startovacích baterií a baterií pro hybridní vozidla, a v neposlední řadě také oblast kontrolních a obslužných systémů budov, jakožto i systémy optimalizující využití energie, zvyšující komfort i bezpečnost budov.

V posledních letech obsazuje Johnson Controls pravidelně první místo ve statistikách prodejů autobaterií, a to celosvětově. Výzkumná a vývojová centra v 5 zemích světa. Výrobní kapacity v Evropě obstarávají továrny v Německu, ve Španělsku a Francii, a jedna továrna rovněž v České republice – Česká Lípa. Tento závod, jehož historie sahá až do první poloviny minulého století, je stále rozvíjen, inovován a největší modernizace a rozšíření se dočkal v letech 2004 – 2006.

Mezi OEM zákazníky Johnson Controls patří všechny přední světové automobilky, které používají autobaterie VARTA do vozů sjíždějících z výrobních linek. Johnson Controls není pouze gigantický výrobce autobaterií, ale každoročně investuje miliony dolarů do rozvoje a vývoje nových technologií, a tato skutečnost se velmi rychle odráží na špičkové kvalitě a jedinečných technologií výrobků značky VARTA.

Díky širokému sortimentu produktů nabízí VARTA pro každé vozidlo tu správnou baterii. Kromě toho je VARTA jednou z celosvětově vedoucích značek baterií, obzvláště co se týče kvality, používání perspektivních technologií nebo svědomitého a efektivního zacházení se zdroji.

Nejdůležitější je vnitřní energie, na kterou se díky značce VARTA můžete kdykoliv spolehnout. Síla se nemusí drát dopředu, aby ji bylo vidět. Sílu autobaterií VARTA lze spíše pochopit v důvěře. A proto Johnson Controls jako vedoucí přímý dodavatel baterií do vozidel poskytuje mnoho dalších služeb a nabídek a disponuje vynikajícími odbornými znalostmi – rovněž v oblasti odbytu a servisu. Slogan „VARTA znamená perfektní výkon pro každého“ se netýká jen produktů ale i excelentního plnění veškerých požadavků trhu.

 

YUASA

 

Historie

V roce 1977 se Yuasa Battery v Japonsku rozhodla vytvořit společný podnik s General Battery Corporation v Laureldale, PA. Krátce po vzniku Yuasa/General Battery v roce 1979, společnost vyrobila svou první baterii, standardní convertional  a Yumicron 12V
 baterii.
Na počátku 80. let byla zkonstruována první YMF14L-2, bezúdržbová a na rekombinaci plynů založená baterie pro trh s autopříslušenstvím. Dodatečně společnost vyvinula první AGM baterii – YTX14-BS, speciálně pro ATV aplikace.
V roce 1987 se společnost rozvinula, když General Battery prodalo svou společnost korporaci Exide. Yuasa/Exide Battery Corporation koupila průmyslovou divizi Exide, aby vznikla Yuasa Inc. Tak tomu bylo až do roku 2000. Tohoto roku ale byla založena Yuasa Battery Inc. poté, co Yuasa Inc. prodala svou průmyslovou divizi a uzavřela „olověné podnikání“ Enersysu. V roce 2004 se Yuasa Japan spojila s Japan Storage Battery, aby vznikla GS Yuasa Corporation. Dnes je Yuasa Battery Inc. označována jako číslo jedna co se týče oblasti výroby těchto baterií a nahrazuje 7 z 8 původních výrobců příslušenství v USA, Kanadě a Mexiku.
 
Vyrobeno v Americe.

Yuasa Battery, Inc. byla od roku 1979 známá výrobou motocyklových baterií nekompromisně vysokých standardů ve Spojených Státech. Většina z velkokapacitních baterií je vyráběna v Laureldale, PA, zatímco všechny ostatní baterie v technicky a vědecky vyspělých zařízeních v řadě zemí celého světa. Každé z těchto zařízení se řídí precizními postupy s cílem zajistit nejvyšší standardy kvality, které u Yuasy známe a očekáváme.
Jsme největší americký výrobce a největší distributor baterií pro motocykly, skútry, koloběžky, všechny terénní vozidla a vodní skútry.


CSB

Vzhledem k přednímu světovému postavení ve výrobě VRLA baterií jsou produkty značky CSB využívány ve více než 52 zemích v oblasti telekomunikací, UPS (záložní zdroje), dále pak pro nouzové osvětlení, bezpečností zařízení a řadu dalších doplňkových aplikací. Společnost byla založena v roce 1987 a nyní je schopná vyrobit více než 5 milionů baterií za měsíc.
Jedním z hlavních faktorů ovlivňujících neustálý růst firmy je celosvětová distribuční síť a trvalá kvalita jejích výrobků. Většina zákazníků důvěřuje kvalitě a spolehlivosti výrobků a služeb společnosti CSB. Právě tato společnost se zasloužila o rozvoj další generace VRLA baterií skrze celosvětovou distribuci. S více než tisíci zaměstnanci je společnost CSB přesvědčena o poskytování ještě lepšího a spolehlivějšího konečného řešení. 

 

 

YUCELL

Profil společnosti

Yucell Industry Limited je jedním z předních výrobců motocyklových baterií s téměř 18tiletou zářivou historií a zkušeností, a to jak ve výrobě, tak v marketingu. Naše společnost se rozléhá na více než 40tis. m2 a je vybavena moderním a precizním zařízením, které nám umožňuje reagovat na požadavky trhu - vysoce kvalitní motocyklové baterie za bezkonkurenční cenu. V současné době máme kompletní výrobní řetězec, který zahrnuje výhody desky akumulátoru, pokročilé testovací zařízení a montážní linky. Měsíčně vyrobíme asi 450 tis. kusů baterií. S excelentním QC týmem udržujeme míru defektu pod 0,2 %.

O naší nabídce produktů

 

Jsme pyšní na to, být jednou z velice mála společností v Číně, které jsou schopné dodávat celou řadu motocyklových baterií, zahrnující Sealed Factory Activated, Sealed Gel MF, Maintenance Free, High Performance a Conventional type. Naše motobaterie se hodí do motorek značek BMW, Honda, Harley-Davidson, Yamaha a do všech typů silničních a terénních motocyklů. Nepochybně ale také nabízíme širokou škálu baterií pro skútry, power sports baterie, ATV baterií, baterií pro vodní a sněžné skútry, autobaterie a například i staniční baterie.  

 

 

 

EXIDE

Exide Technologies, s působením v 80 zemích, je jedním z největších světových výrobců, distributorů a recyklátorem olověných baterií. Společnost má čtyři globální obchodní divize – Transportation Americas, Transportation Europe and Rest of World, Industrial Energy Americas a Industrial Energy Europe and Rest of World, které zajišťují kompletní škálu produktů a služeb pro průmyslové a dopravní aplikace, a to v oblasti elektrické energie.

Exide Transportation poskytuje původní a náhradní vybavení pro automobily, těžké kamiony, zemědělskou techniku, lodní stroje a nové technologie pro hybridní vozy. Exide Industrial nabízí tyto aplikace pro takové sítě, jako jsou telekomunikační systémy, elektrická zařízení, železnice, solární systémy, záložní zdroje, ale i pro přepravu, například náklaďáky, těžební stroje a řadu dalších.