Vážení zákazníci, dovolujeme si vás informovat o stěhování prodejny Battery Import do nových prostor. Prodejnu, kterou nyní navštěvujete v ulici Jaromírova, nově naleznete v ulici Brožíkova 5, Praha 5 - Košíře a to od 30. 10. 2017!!!

ON-LINE

Záznamy nebyly nalezeny...

ON-LINE

Nejmodernější typ záložních zdrojů určený především pro zálohování náročných systémů, výkonných serverů, bezpečnostních systémů. Tyto UPS fungují na principu takzvané dvojité konverze (nebo-li double conversion). V praxi to znamená, že elektrický proud který přichází do zdroje na vstupu z běžné sítě je nejprve tzv. přefiltrován, a dále je u něj sníženo a usměrněno napětí na hodnotu odpovídající sestavě vnitřních akumulátorů (sériové zapojení 24V, 36V, 48V atd.). Takto upraveným (zkonvertovaným) proudem se udržují akumulátory neustále nabité a připravené kdykoli zálohovat. Současně s dobíjením akumulátorů, které jsou takto součástí celého elektrického obvodu, pokračuje proud k další (druhé) konverzi zpět na hodnotu předepsaného výstupního napětí, tedy 230V. Zjednodušeně lze tedy říci, že dodávky proudu jsou organizovány neustále přes vnitřní baterie.

V případě, že dojde k výpadku dodávky el. proudu z rozvodné sítě, přeruší se napájení pouze na vstupu. Na výstupu se nic nemění, protože akumulátory stále dodávají proud, pouze již nejsou dobíjeny. Výhoda tohoto systému je, že absolutně nedochází k žádnému přepnutí mezi dodávkou ze sítě a z baterií. Při dvojité konverzi se pouze pro informaci a pro srovnání uvádí hodnota 0ms. Jak již bylo řečeno, hodnota výstupního napětí se taktéž nemění, a zůstává stále stejná, garantovaná. Záložní zdroje s dvojitou konverzí se vždy dodávají s čistým sinusovým tvarem výstupního napětí, pro citlivá zařízení je sinusový tvar nezbytností.