Vážení zákazníci, dovolujeme si vás informovat o stěhování prodejny Battery Import do nových prostor. Prodejnu, kterou nyní navštěvujete v ulici Jaromírova, nově naleznete v ulici Brožíkova 5, Praha 5 - Košíře a to od 30. 10. 2017!!!

LINE-INTERACTIVE

Záznamy nebyly nalezeny...

LINE-INTERACTIVE

Nejrozšířenější typ UPS vhodný především pro techniku v kanceláři, ale rovněž pro malé servery či počítače v domácnosti. Hlavním rozdílem mezi typem OFF-LINE a LINE-INTERACTIVE je systém (součástka) zvaný AVR (Automatic Voltage Regulation nebo-li automatický regulátor napětí), který se do UPS integruje, a díky němuž má řada line-interactive možnost upravovat hodnoty napětí. V praxi to znamená, že pokud je napětí elektrického proudu příliš nízké, tedy místo běžných 220 až 230V např. pouze 200V, přepne systém do takzvaného režimu BOOST, a napětí posílí. V opačném případě, kdy je napětí příliš vysoké, přepne do režimu BUCK a tím hodnotu napětí sníží. Tento systém sice negarantuje předepsané výstupní napětí, ale běžným kancelářským spotřebičům drobné odchylky absolutně nevadí.

Dojde-li během provozu k výpadku dodávek elektrického proudu, zařízení během několika milisekund přepne na režim dodávek z vnitřních akumulátorů a uživatel má v závislosti na výkonu a kapacitě zdroje čas na to, aby rozdělanou práci přerušil a uložil, nebo případně dokončil. Obvyklá doba přepnutí u moderních zdrojů jsou zhruba 4ms. V případě, že potřebujete zálohovat zařízení, které vyžaduje garantované výstupní napětí a neustálé napájení bez sebemenšího přerušení, pak potřebujete typ záložního zdroje označovaného jako ON-LINE.