Novinka - solární panely ELERIX

 Dům se solárními panely na střeše

Již delší dobu s úspěchem prodáváme solární panely holandské společnosti Victron Energy s výkony 20 – 270Wp, které jsou vhodné spíše pro menší instalace na rekreační objekty, lodě, obytné vozy atd.

Současná situace ale nutí mnoho lidí uvažovat o snížení energetické závislosti na dodavatelích energií. A i kvůli tomu narostlo oproti předchozím rokům několikanásobně budování tzv. fotovoltaických elektráren na domech či komerčních budovách.

Proto na základě nárůstu zájmu o velké panely najdete nově na našem e-shopu solární panely ELERIX (GWL), které jsou konstruované s ohledem na nejnovější technologické trendy v tomto odvětví a hodí se pro off-grid, on-grid i jakékoliv jiné instalace včetně velmi rozsáhlých. Jejich velká účinnost a zároveň příznivá cena z nich dělá velmi oblíbené produkty nejen na našem trhu. K dostání jsou ve variantách 290 až 550Wp. Kromě výkonově nejnižší varianty ESP290 (polykrystalický) se jedná o monokrystalické panely s články typu Half-Cut s účinností až 21,3%. Typ ESM-550H pak má dokonce bifaciální konstrukci, což znamená, že je schopen výroby el. energie z obou stran panelu. Uplatní se například při vertikálních instalacích jako plot nebo stěna z panelů či na výrazně reflexním povrchu.

To že se jedná o kvalitní panely dokládá výrobce i svou garantovanou dlouhou životností. Udává, že po 30 letech provozu by měly být panely schopné dodávat ještě minimálně 83% výkonu.

Nákup panelů ELERIX je v tuto chvíli možný pouze na paletách po 30/31 kusech podle typu.

Aktualizace: Od 1.6.2022 prodáváme panely ESM-550S i kusově avšak pouze s osobním odběrem v Nehvizdech u Prahy. Bližší info najdete v popisu produktu.